Promem do Danii

Polska - Dania

Dogodne połączenie z Danią oferuje Polferries, codziennie prom kursuje na trasie Świnoujście - Kopenhaga. W okresie letnim (od czerwca do września) dodatkowo uruchamiane jest połączenie z duńską wyspą Bornholm, prom pływa w soboty ze Świnoujścia do Ronne.

Kołobrzeska Żegluga Pasażerska oferuje połączenie z Bornholmem, katamaran rozpoczyna rejsy już w kwietniu, port docelowy Nexo. W sezonie wakacyjnym (lipiec, sierpień) rejsy odbywają się codziennie. Jest to najwygodniejszy sposób by dostać się na wyspę.
Oferta obejmuje bilety normalne, ulgowe, specjalne dla grup i rodzin z dziećmi (bilet rodzinny), statek przewozi rowery i motocykle.

Rezerwacja biletów promowych na trasie Polska - Dania

Niemcy - Dania

Istnieje także możliwość przejazdu samochodem lub pociągiem do Sassnitz (Niemcy) a stamtąd płynąć dalej do Ronne (Bornholm). Jest to trasa szczególnie popularna wśród Niemców dlatego lepiej bilet rezerwować z wyprzedzeniem. To alternatywa dla sobotniego połączenia ze Świnoujścia gdyż można dowolnie zaplanować urlop (niekoniecznie od soboty do soboty), przewoźnik oferuje niższe ceny na nocne rejsy.

Opcjonalnie można wybrać alternatywne połączenie promowe do Danii z Niemiec. Na tej trasie do dyspozycji podróżnych są promy pasażerskie, które zabierają na pokład osoby piesze i zmotoryzowane. Więcej informacji na temat połączenia prom Rostock Gedser.

Dla tych, którzy chcą odwiedzić stolicę kraju Kopenhagę polecamy połączenie Ronne - Koge, z tego małego miasteczka jest już tylko 44 km do stolicy kraju.

Rezerwacja biletów promowych na trasie Niemcy - Dania

Inna możliwość, by dostać się do Danii promem, to rejs z Rostock (Niemcy) do Gedser (Dania) oraz Puttgarden (Niemcy) - Rodby (Dania) wyspa Lolland.
Połączenia te oferuje jeden z największych europejskich przewoźników - Scandlines.

Samochodem do Danii

Do Danii można także dostać się samochodem korzystając z granicy lądowej między Niemcami a Danią.

Na terenie Niemiec trasa wiedzie głównie autostradami. Z Berlina najlepiej kierować się na Hamburg i Lubekę (E26) a granica Państw w tym przypadku to Flensburg/Kiel.

Samochód + prom

Popularne są łączone połączenia promowo - samochodowe. Z Polski całoroczne połączenie ze Szwecją oferuje Polferries (Świnoujście - Ystad), z Ystad niecałe 60 km trzeba przejechać do Malmo a stamtąd już tylko przeprawa mostem Oresundsbroen przez cieśninę Sund do Kopenhagi - długość trasy 16 km.

Udając się do Danii samochodem warto wiedzieć, że:

 • trzeba mieć ważne prawo jazdy
 • samochód musi mieć tablice rejestracyjne, znak państwowy i być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej
 • każdy samochód powinien być zaopatrzony w ostrzegawczy trójkąt
 • obowiązkowe jest zapinanie pasów bezpieczeństwa także przez pasażerów siedzących z tyłu pojazdu
 • jazda na światłach mijania obowiązkowa przez cały rok
 • w Danii obowiązują następujące ograniczenia prędkości:
  • 110 km/h na autostradach
  • 80 km/h poza terenem zabudowanym
  • 50 km/h na terenie zabudowanym
 • parkowanie w miastach płatne (parkometry)
 • stosuje się także specjalne "zegary" które naklejone na przednią szybę auta umożliwiają bezpłatny postój w oznaczonych miejscach

Samolotem do Danii

W związku z rozwojem tak zwanych "tanich linii lotniczych" podróż do Danii jest możliwa za niewysoką cenę.

Kopenhaga może poszczycić się jednym z najnowocześniejszych lotnisk na świecie, rocznie korzysta z niego ok. 20 milionów turystów z całego świata. Otwarte granice krajów europejskich umożliwiają swobodny przepływ ludzi, warto skorzystać z tego rodzaju transportu i odwiedzić Danię.